Перегрев камер Sony - обложка статьи
29.06.2018

Перегрів камер Sony A6000, A6300, A6500. Теплопровідність. Теплоємність.

Від Andrew Lazarev

Власники APC-S камер Sony таких як A6000, A5100, NEX6, NEX7, A6300, A6500, А7 під час запису відео стикаються з проблемою перегріву камери під час запису відео.

Симптоми проблеми у всіх камер однакові:

Спочатку на екрані з’являється значок перегріву у вигляді помаранчевого термометра. Значок може світитися, блимати, потім зникати, потім знову з’являтися.

Перегрев камер Sony - иконка нагрева сенсора

Через деякий час з’являється повідомлення «Камера перегрілася і буде виключена». Після цього секунд через 10 камера вимикається.

Перегрев камер Sony - сообщение о перегреве - Internal temp. high. Allow it to cool.

При чому друге повідомлення з’являється раптово, навіть тоді, коли значок термометра не з’являвся вже тривалий час.

 

Звідки береться цей перегрів?

 

Найчастіше звучить термін «перегрів матриці». І «знавці» з піною у рота розповідають, що, мовляв, матриця більша, дані з неї при зйомці відео зчитуються безперервно, ось, мовляв, матриця і перегрівається.

Але давайте спочатку подумаємо логічно. Бездзеркальна камера влаштована так, що дані з матриці зчитуються безперервно, як тільки Ви включаєте беззеркалку. Тобто навіть, якщо Ви взагалі не фотографуєте і не знімаєте відео. Якщо Ви знімаєте фоторепортаж, навіть тривалий, навіть швидкими серіями, фотоапарат ніколи при цьому не відключається по перегріву, як би спекотно не було в тій локації, де відбувається фоторепортаж.

Так де ж перегрів матриці? Немає його….

Тепер давайте подивимося на те, як закріплена матриця в корпусі камери:

Перегрев камер Sony - система охлаждения сенсора

Матриця закріплена за допомогою досить товстого мідного радіатора на алюмінієвому шасі. Як мідь, так і алюміній є кращими провідниками тепла і відводять тепло від матриці. А сама напівпровідникова матриця, як і будь-який неорганічний напівпровідник прекрасно працює і при 90 градусах Цельсія, якщо що. В такому випадку незначно підвищиться тепловий шум, але нічого страшного з напівпровідником не трапиться.

 

Так що ж тоді гріється? Звідки з’являється перегрів?

Тепер давайте подивимося на конструкцію кріплення «материнської плати»:

Перегрев камер Sony - отсутствует охлаждение процессора

І що ми бачимо? Якщо матриця закріплена за допомогою тепловідводного елемента, то плата контролера камери не має системи охолодження. Процесор камери взагалі нічим не охолоджується! Камери, ціни яких на старті продажів починалися від 1000 $, мають систему охолодження процесора гірше, ніж в будь-якому китайському смартфоні за 60 $ …

Процесор просто прикритий ізолюючою плівкою… 

І це дохлий процесор, який працює на межі своїх можливостей. Щоб переконатися, що процесор в камері саме дохлий, перейдіть в веб-браузер в меню камери і подивіться, як все гальмує. Правильно, Sony, навіщо в камеру за 1000 $ ставити продуктивний процесор, народ з’їсть і такий…

Але повернемося до перегріву. Процесор виконаний на кремнієвій логіці, яка, як було зазначено вище, прекрасно зберігає працездатність і при 90 градусах Цельсія. Хтось із Вас хоч раз обпік руки об камеру? Ні… камера ледь тепла, коли відбувається мимовільне її відключення по нібито перегріву.

 

Якщо Ви подивитесь ролики на тему перегріву камер Sony, то побачите, що «знавці» і «умільці» пропонують безліч способів для боротьби з «перегрівом» під час зйомки відео. Ось деякі з них:

  • відхиляти екран від корпусу камери,
  • відкривати вбудований спалах,
  • приклеїти до задньої кришки корпусу мідний радіатор,
  • використовувати dummy (fake) battery – муляж акумулятора замість звичайної акумуляторної батареї,
  • закріплювати камеру в металевому клуні (каркасі),
  • модифікація системи охолодження процесора – замість чорної плівки, яка прикриває плату процесора, на теплопровідні клей приклеюється мідна фольга з ізолятором з електрокартону.

А ось для прикладу відео з розбиранням Sony A7S:

О диво! Є охолодження процесора! Але і цінник у камери трохи відрізняється від цінника камер з APS-C сенсором …

 

Я і сам викладав подібне відео, де видно, що при використанні муляжу батареї камера пише відео два години без перегріву в лабораторних умовах.

Але в умовах реальної зйомки жоден з цих способів не рятує. Камера все одно вимикається.

А деякі з зазначених вище способів призводять до прямо протилежного результату.

Так, відхилення екрану і підняття вбудованого спалаху призводить до того, що збільшується теплове навантаження на корпус камери. Так як повітря має теплопровідність набагато нижче теплопровідності матеріалу, з якого виконаний блок екрану, не кажучи вже о металевому вбудованому спаласі.

Клеїти мідний радіатор – сумнівна затія якщо Вам не наплювати на те, за яку ціну Ви продасте таку камеру, якщо в цьому виникне необхідність.

Закріплення в металевому клуні – непоганий варіант, як і використання об’єктивів в металевому корпусі, наприклад об’єктива SELP18105G.

Використання муляжу батареї – теж непоганий варіант, навіть для таких камер, як A6300і і A6500, які можуть живитись від зовнішнього джерела живлення і по USB.

Можна ще звернутися до чаклунів і ворожок.

Але камера як вимикалась раптово по «перегріву», так і вимикається за умов не лабораторної, а реальної зйомки відео.

 

Тепер давайте згадаємо про такі дві речі:

  1. Теплоємність – предмети не миттєво нагріваються і не миттєво остигають. Особливо неметали і напівпровідники.
  2. Після того, як камера вимкнулася з нібито «перегріву», Ви можете включити камеру відразу і записувати відео далі. І камера чомусь не вимикається по «перегріву» знову…

Дивно?…

Більш за. Якщо камера йшла до перегріву 40 хвилин, то вона не може охолонути миттєво, тому що теплоємність матеріалів камери не дорівнює нулю!

 

Sony A6500.

О диво! У меню з’явився «чарівний» пункт «Не вимикати камеру по перегріву». Користувача камери звичайно попереджають, що він робить це на свій страх і ризик…

Але як так? Якщо факт перегріву має місце бути, то камеру не можна не вимикати, інакше вона зламається. Якби не було ризику пошкодження техніки в попередніх моделях камери, навіщо ж було так різко примусово відключати камеру. Надали б хоча зворотний відлік… Адже якщо камера йшла до перегріву 40 хвилин, то за «5,4,3,2,1» з нею точно нічого страшного не сталося б…

 

Тоді що ж це за перегрів такий, що камера після включення продовжує записувати відео і не вимикається по «перегріву» знову?

 

Цей вид перегріву називається МАРКЕТИНГ.

Ви повинні купувати A6500 і повнокадрові A7 (в різних модифікаціях), а ще краще FS5 і далі вгору по прайсу…

Якщо A6000 і подібні їй камери записували б відео без усіляких проблем, хто б став витрачати суми грошей від 1500 $ на старші камери?

У світі, де слова «теплопровідність» і «теплоємність» відторгається електоратом на рівні підсвідомості, повісити локшину на вуха стає все легше. Правда, SONY ?  😉

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
Поделиться в vk
VK
Поделиться в linkedin
LinkedIn
Поделиться в google
Google+
Поделиться в tumblr
Tumblr

© 2017 Andrew Lazarev Production. Відеозйомка, фотозйомка, монтаж відео в Харкові і Харківській області.