Лучшие камеры для видео 2019 - обложка статьи
30.12.2018

Кращі фотокамери для відео і фото на початок 2019 року

Від Andrew Lazarev

Огляд і порівняння універсальних фотокамер, які з'явились в 2018 році, придатних для комерційної та аматорської фото- і відео-зйомки, актуальних на початок 2019 року.

Вітаю! 2018 рік був цікавим для фото-відео індустрії. В кінці вересня пройшла фото-виставка Photokina 2018. І не дивлячись на соплі деяких досвідчених фото і відео «фахівців», там було на що подивитися.

Але і до цієї виставки деякі виробники фототехніки представили цікаві камери.

У цьому огляді-порівнянні я розгляну п’ять найцікавіших (на мій особистий погляд) фотокамер 2018 року, які так само придатні для використання при комерційної відеозйомці.

Основною тенденцією 2018 року при відеозйомці на фотокамери стало впровадження в режимі відеозйомки 10-бітного запису і запису з колірною субдіскретізацією 4:2:2 на внутрішні носії даних.

Також загальними хворобами для камер всіх виробників на початок 2019 року я вважаю:

 • Відсутність можливості записувати звук під час відеозйомки з розрядністю 24 біта і вище
 • Неякісні дешеві екрани моніторів з маленькою діагоналлю 3 “
 • Маленька ємність вбудованих акумуляторів
 • Відсутність уніфікації (стандартизації) RAW файлів для фотозйомки.

Останні три пункти в майбутньому негативно позначаться на всій фото-галузі та дадуть ще більший привід смартфонам відібрати ще якусь частину фото і відео індустрії, бо смартфони позбавлені таких недоліків. І навіть при фотографуванні в RAW смартфони вміють зберігати такі файли в зрозумілий будь-якому фоторедактор формат DNG.

24-бітний звук з усіх камер в цьому огляді може записувати тільки Fuji X-T3.

Всі камери в цьому порівняльному огляді володіють такими корисними функціями як:

 • запис 4К відео
 • мікрофонний вхід і вихід на навушники
 • стабілізована оптика і / або матриця
 • сенсорний екран
 • можливість візування при відеозйомці через видошукач
 • різкі світлі універсальні зум-об’єктиви.

Також в цій статті немає жодної дзеркальної камери. DSLR в 2018 році за фактом перестали бути універсальними пристроями, а тому з часом стануть таким же рудиментом як і відеокамери.

Якщо у п’яти камер з цього огляду так багато спільного, то припустимо що фотоможливості * відеоможливості у них можна порівняти і жодна з цих камер не накладає ніяких технічних обмежень на фото або відео матеріал, який можна отримати за допомогою такого інструменту.

А отже результат роботи з таким інструментом буде залежати виключно від Ваших навичок і умінь роботи з цими та, в принципі, будь-якими іншими фотокамерами.

Тому єдиним критерієм, за яким особисто я стану вибирати переможця серед універсальних фотокамер на початку 2019 року, – це ціна за комплект з корпусу камери і універсального зум-об’єктива, придатного як для фото так і для відеозйомок, постановчих та репортажних, комерційних і аматорських.

Виробники фототехніки поставили на чільне місце фото-індустрії МАРКЕТИНГ, їм плювати на потреби споживача. Тому мені відповідно плювати на виробників фототехніки. І замість імен на першому місці в моєму огляді будуть ціни.

Ціни вказані в доларах США в магазині B&H Photo на кінець 2018 – початок 2019 років.

Реклама Google
Фотоаппарат Fujifilm X-T3 с объективом Fujinon 18-55 f/2.8-4.0

Отже, найкраща фотокамера для фото- і відео- зйомки на початку 2019 – в кінці 2018 років – це нова камера від Fujifilm – X-T3 зі старим безпрограшним китовим об’єктивом 18-55/2.8-4.0. Камера почала продаватися з жовтня 2018 року.

За цим посиланням Ви можете подивитися специфікації камери.

У Fujifilm вийшов справжній хіт, по суті з виходом цієї камери вони потіснили з трону фотоапаратів для зйомки відео попереднього короля – Lumix GH5. І саме GH5, а не GH5s, тому що остання не є фотоапаратом де-факто, бо її фото-можливості обмежені низькою роздільною здатністю сенсору – 10,28 мегапікселя.

Але і GH5s потіснили з лав перших – в цьому році вийшла нова відеокамера в фотоапаратному форм-факторі – Blackmagic Pocket Cinema Camera – за меншою ціною і з можливістю запису RAW-відео.

Камера X-T3 отримала новий 26,1-мегапіксельний APS-C BSI X-Trans сенсор з не байєровською структурою колірного фільтра четвертого покоління. А також X-Processor 4, який до трьох разів потужніше процесора попередньої генерації.

Завдяки новій зв’язці матриця-процесор камера отримала можливість високошвидкісної обробки сигналів, достатньої для кодування відео 4K з частотою до 60 к/с або з 10-бітної вибіркою при колірної субдіскретізації 4:2:2 до 30 к/с. При фотографуванні камера також має відмінну скорострільність (до 30 к/с при використанні електронного затвора) і безінерційність.

Також варто відзначити можливість запису звуку при відеозйомці з цифруванням до 24 біт, що дуже корисно при постобробці звуку.

До недоліків камери можна віднести:

 • глюк в прошивці – ступенева зміна експозиції при відеозйомці
 • відсутність в парку оптики доступного моторизованого стабілізованого зум-об’єктива з постійною світлосилою. Fujifilm, хотілося б 16-85/4.0 OIS з сервоприводом трансфокатора за ціною до 1000 $ !!!

Те, що такого об’єктива досі немає в системі дивно, тим більше компанія не виробляє відеокамер і не може бути сама собі конкурентом в цьому питанні.

Фотоаппарат Lumix G9 с объективом Leica 12-60 f/2.8-4.0

16 березня 2018 року Panasonic почали виробляти свою нову камеру, орієнтовану в першу чергу, за їхніми словами, на фото-сегмент ринку – Lumix G9.

При цьому компанія якось не уточнила – а навіщо вихід на навушники при фото зйомці? Слухати в навушниках звук електронного затвора при фотографуванні дикої природи, щоб ненароком не злякати слоника? 🙂

А вся справа в тому, що камера так само добре знімає відео, як і її попередниця GH5, але з деякими спрощеннями – наприклад неможливістю знімати відео в логарифмічному профілі і з 10-бітною дискретизацією.

За цим посиланням Ви можете подивитися специфікації камери.

Lumix G9 оснащена 20-мегапіксельним Live-MOS сенсором формату MFT, виробленого Sony. А також швидким 4-х ядерним процесором. Така зв’язка дає відмінну швидкість роботи, хорошу світлочутливість сенсора при його невеликому фізичному розмірі і відсутність перегріву процессора при тривалій відеозйомці.

Камера записує відмінне різке як 4К, так і FullHD відео, але ось автофокус під час відеозйомки так і залишається найслабшим місцем серед інших відмінних властивостей камери. Хоча з виходом свіжої прошивки Panasonic заявили, що виправили деякі помилки в роботі автофокусування.

Також до недоліків системи MFT в цілому можна віднести високу вартість светосильной оптики, яка так необхідна при невеликих розмірах сенсора.

Фотоаппарат Nikon Z6 с объективом Nikkor Z 24-70 f/4

Це зовсім свіжа камера, вона почала продаватися в листопаді 2018 го року. Nikon Z6 – повнокадрова бездзеркальная фотокамера з 24,5-мегапіксельним BSI CMOS сенсором виробництва імовірно Sony.

За цим посиланням Ви можете подивитися специфікації камери.

Камера продається з китовим зум-об’єктивом з постійною світлосилою, що зручно особливо при відеозйомці.

Корпус пило-волого захищений з відмінною ергономікою і зручним управлінням.

У камері використовується 5-осьова стабілізація з рухомим сенсором (IBIS), яка працює як при фото, так і при відеозйомці.

Никон нарешті вирішили питання з безперервним автофокусуванням в режимі відео. Багато обзорщіків позитивно відгукуються про роботу автофокусу, ви можете подивитися приклади роботи автофокусу Nikon Z6 в відеороликах в кінці цього огляду.

Основний і величезний недолік цієї камери – Вам доведеться купувати дорогі, не сумісні з форматом SD карти пам’яті формату XQD за неадекватно високою ціною.

Більш докладно про інших проблемах Z6 можна почитати в цій статті.

Знайшовся ще один недолік – сильно шумить вхідний передпідсилювач під час запису звуку. Послухати можна за цим посиланням з 6:45.

Фотоаппарат Sony A7 mark III с объективом FE 24-105 f/4 G

Камера надійшла в продаж у квітні 2018 року і до сих пір є хітом продажів. Sony не встигає задовольнити попит на цю камеру, ну або штучно створює ажіотаж 🙂 Разом з камерою був представлений новий універсальний (24-105) стабілізований зум-об’єктив з постійною світлосилою F/4,0.

За цим посиланням Ви можете подивитися специфікації камери.

Ця камера стала хорошою роботою над помилками і в ній Sony виправила недоліки попередніх поколінь камери:

 • був застосований новий акумулятор підвищеної ємності NP-FZ100 ємністю 2280 мАг, а так як батарейка має великі габарити, то покращився і хват камери
 • кнопка запису відео зайняла зручне для використання місце на корпусі камери
 • яскравість екрану стала більше, але все одно програє конкурентам – тому ж Lumix G9
 • якість автофокусування підтягнули до рівня Sony A6500.

Але у камери залишилися і спадкові хвороби:

 • ризик перегріву під час безперервної відеозйомки, тому що при кодуванні відео процесор працює на межі своїх можливостей
 • сенсорний екран камери має обмежений функціонал
 • картинка при відеозйомці в FullHD не така різка, як при відеозйомці в 4K і з подальшим зниженням дозволу до 1080p.

І при цьому у камери з’явився новий недолік – тепер неможливо проводити безперервну відеозйомку, так як прибрали можливість установки додатків, серед яких був патч прошивки Open Memories, що дозволяв в камерах попередніх поколінь в тому числі знімати обмеження на 29 хвилин безперервної відеозапису.

Фотоаппарат Canon EOS R с объективом RF 24-105 f/4 L IS USM

Нова повнокадрова бездзеркальная камера від Canon надійшла в продаж у жовтні 2018 року. Камера продається в комплекті з відмінним універсальним стабілізованим зум-об’єктивом з постійною діафрагмою F/4,0 класу «L». Також в комплекті з камерою поставляється перехідник на байонет EF, завдяки якому Ви можете використовувати оптику від повнокадрових дзеркальних камер Canon.

За цим посиланням Ви можете подивитися специфікації камери.

Камера має найзручнішим з п’ятірки камер, що оглядається,  управлінням, у тому числі найзручнішим сенсорним управлінням.

Дивно, що при великому діаметрі байонета камера не має матричної стабілізації зображення.

Серед розглянутих камер EOS-R володіє гіршою за різкістю картинкою при відеозйомці як в 4K, так і в FullHD, але багато відеооператорів і відеографів люблять відео Canon завдяки фірмовому скінтону.

Зате серед розглянутих камер EOS-R пропонує кращій автофокус під час  зйомці відео завдяки фірмовій технології Dual Pixel.

У прошивці камери поки є деякі недоробки і помилки, які швидше за все будуть виправлені найближчим часом.

Далі наведу в зведеній таблиці ключові особливості камер в порядку 1-5 відповідно їх рейтингу в цій статті:

 1. Fujifilm X-T3
 2. Lumix G9
 3. Nikon Z6
 4. Sony A7 III
 5. Canon EOS-R
Можливості / № в рейтингу12345
 1. Відеозйомка 4K@60?++
 2. Відеозйомка 10 бит+?
 3. Вихід 4:2:2 на HDMI+++++
 4. LOG або HDR профілі++++
 5. Запис відео на 2 карти пам’яті++
 6. Зйомка на високих ISO+?+++
 7. Зручний екран++
 8. Автофокус при відеозйомці+?+++
 9. Фотозйомка 14 бит RAW++++
10. Матричний стабілізатор (IBIS)+++
11. Запис 24-бітного звуку+

Реклама Google
Далі я процитую кілька порівняльних відео-оглядів, в яких беруть участь камери з цієї статті:

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
Поделиться в vk
VK
Поделиться в linkedin
LinkedIn
Поделиться в google
Google+
Поделиться в tumblr
Tumblr

© 2018 Andrew Lazarev Production – Відеограф, фотограф и відеомонтаж у Харкові та Харківській області.